Müşteri Ol
Hakkımızda
İstanbulkart İşlemleri İstanbulkart İşlemleri

İstanbulkart İşlemleri

İstanbulkart yüklemelerinizi Müşteri İletişim Merkezimiz, İnternet ve Mobil Şubemiz aracılığıyla ücretsiz olarak hesaptan ve kredi kartından gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbulkart Yüklemeleri Vakıf Katılım’da!

İstanbulkart, İstanbul il sınırları içerisinde raylı sistem, deniz ulaşımı ve belediyeye bağlı otobüs işletmelerinde, Sağlık A.Ş.’ye bağlı tuvalet işletmesinde, İspark, Beltur, BNB Aile Bisikletleri, iTaksi, şehir plajları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri gibi elektronik para sistemine dahil olan her noktada ödeme imkanları sunan bir şehir kartıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi BELBİM A.Ş. ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında yapılan anlaşma sayesinde Vakıf Katılım müşterileri İstanbulkart yüklemelerini Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanalları aracılığı ile ücretsiz olarak hesaptan ve kredi kartından ödeme kolaylığı ile yapabilecektir.

İçeriği Nedir?

İstanbulkart Bakiye Sorgulama

Vakıf Katılım Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanalları aracılığıyla İstanbulkart içerisindeki bakiyeyi sorgulayabilir, Mobil Şube’de NFC (Near Field Communication) destekli android telefonlar, iphone 7 ve IOS 13 üzeri cihazlar ile İstanbulkart’ı telefonun arkasına yaklaştırarak anlık bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz.

İstanbulkart Yükleme İşlemleri

Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanallarından yapılan İstanbulkart yükleme işlemlerinden sonra, BELBİM AŞ’ye ait herhangi bir dolum noktasına İstanbulkart’ı okutarak yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Vakıf Katılım Mobil Şube kanalından yapılacak İstanbulkart yükleme işlemlerinde NFC destekli akıllı telefonlar birer İstanbulkart dolum noktasına dönüşmektedir. Yükleme yapılan İstanbulkart’ı NFC destekli andoid işletim sistemi olan cihazlar, iphone 7 ve IOS 13 üzeri Apple cihazlarının arka bölümüne okutarak yükleme işlemini saniyeler içerisinde bulunduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz.

NFC özellikli olmayan telefonlarda ise uygulama üzerinden dolum talimatı oluşturularak, en yakın otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan İstanbulkart yükleme noktalarına İstanbulkart’ı okutarak dolum işlemini tamamlayabilirsiniz.

İstanbulkart Yükleme Talimatı Oluşturma

Vakıf Katılım Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanalları aracılığıyla seçilebilen tutarda otomatik yükleme talimatı verme (bakiye belirli bir tutarın altına düştüğü takdirde yükleme yapılır) ve talimat iptali işlemleri de gerçekleştirilebilecektir.

Tek seferde online talimat oluşturma limiti; 300₺, günlük toplam yükleme limiti; 500₺, Aylık yükleme limiti Anonim İstanbulkart için 500₺, kişisel İstanbulkartlar için 2750₺'dir.

Vakıf Katılım Mobil Şube üzerinden 'Ödemeler' sekmesinin altındaki 'İstanbulkart İşlemleri'nden dilediğiniz miktarda bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. NFC özellikli akıllı telefonunuz varsa arkasına yaklaştırıp kartınızı okutun, yoksa otomatik dolum makinesi veya akıllı duraklarda yer alan yükleme noktalarına İstanbulkartınızı okutarak yükleme işlemini tamamlayın.

İnternet Şube ve Mobil Şube üzerinden 'Ödemeler' sekmesinin altındaki 'İstanbulkart İşlemleri'nden düzenli yükleme talimatı verebilirsiniz.

Tüm Ürünler

Vakıf Katılımlı olun, ayrıcalıklar dünyasına katılın!

Mobil Şubeyi indirip görüntülü görüşmeyle müşterimiz olun; havale, EFT ve FAST işlemlerinize para ödemekten kurtulun.

iPhone Android iPhone iPhone