Müşteri Ol
Hakkımızda

Katılma Hesabı

Katılma hesapları, kâr zarar ortaklığı çerçevesinde toplanan fonların hesap sahipleri ile Vakıf Katılım arasında paylaştırılarak oluşturulduğu hesaplardır.

Katılma Hesabı Nedir?

Katılma Hesabı, kâr-zarar ortaklığı çerçevesinde getirinin paylaşıldığı katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda açılan hesap türüdür. Katılma hesaplarında toplanan fonlar, faizsiz bankacılık ilkeleri doğrultusunda ticaret, sanayi ve hizmet sektörlerinin finansmanında kullanılmaktadır.

Özellikler

Vadeli Hesap Açma

TL, USD, EUR ve altın para cinsinden minimum aylık vadeli hesap açabilirsiniz.

Kâr Payı Getirisi

Kâr payı tutarı; vade başında değil, vade sonunda belli olur.

Kâr Payı Hesapla

TL
gün
1 gün 364 gün
Brüt Kâr
2.891,95 TL
Hesaba Yatacak Net Tutar
2.675,06 TL
Hesap Adı
Gümüş
Brüt Oran
%34,05
Net Oran
%31,50
Net Kâr
2.675,06 TL

Nasıl Başvurulur?

Vakıf Katılım Müşterisiyim
Şubeden

Size en yakın Şubemizden Katılma Hesabı için başvurabilirsiniz.

En Yakın Şube
Mobil Şube'den

Kolay ve hızlıca ulaşabileceğiniz Mobil Şubemizden Katılma Hesabı için başvurabilirsiniz.

Mobil Şube

Mevcutta Vakıf Katılım hesabınız bulunması durumunda şubeye gitmeden Vakıf Katılım İnternet ve Mobil Şube üzerinden hesap açabilirsiniz.

1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl vadeli olarak açılabildiği gibi 1 yıl ve daha uzun vadeli kâr payı ödemeli olarak da açılabilir. Bunun yanında asgari 32 gün olmak üzere esnek vadeli hesap da açılabilmektedir.

Katılma Hesabından hesap türüne göre belirlenen limitler dahilinde vade tarihi bozulmadan para çekilebilir, kalan tutar üzerinden vade sonunda kâr payı alınabilmektedir.

Katılma Hesabından elde edilen kâr payları isteğe bağlı olarak mevcut katılma hesabına ilave edilebilir veya cari hesaba aktarılabilir.

Vakıf Katılım Şube, İnternet ve Mobil Şube kanalları üzerinden birden fazla katılma hesabı açabilirsiniz.

Vakıf Katılım Şube, İnternet ve Mobil Şube kanalları üzerinden izin verdiğiniz istediğiniz ek numaraları seçerek, tüm hesaplarınızı Vakıf Katılım ATM ve kamu bankaları ATM’sinden ücretsiz görüntüleyebilir veya görünmesini istemediğiniz hesaplarınıza engel koyabilirsiniz.

Kredi kuruluşları nezdindeki resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar haricindeki tüm mevduat ve katılım fonları, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından sigorta ettirilir.

Resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar haricindeki cari ve katılma hesaplarının toplam bakiyesinin 650.000 TL’ye kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.

Tüm Ürünler