Müşteri Ol
Hakkımızda
Yatırım Fonları Yatırım Fonları

Yatırım Fonları

Profesyonel portföy yönetim şirketleri tarafından yönetilen ve katılım bankacılığı prensiplerine uygun yatırım fonlarına Vakıf Katılım aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Yatırım Fonu Nedir?

Portföy yönetim şirketleri tarafından yönetilen Yatırım Fonları; yatırımcılardan topladıkları paralar karşılığı, hisse senedi, tahvil/bono, özel sektör borçlanma araçları, ters repo gibi sermaye piyasası araçlarından ve altın ile diğer kıymetli madenlerden oluşan portföylerden oluşur.

Günlük yatırım fonu veya valörlü yatırım fonu nedir?

Katılım bankacılığı ilke ve prensiplerine göre yönetilen fonların unvanlarında kısa vadeli ifadesi geçen fonlar aynı gün takası yapılabilen fonlardır. Diğer fonlar, fon portföyü içeriğine göre valörlü alım-satım işlemine tabidir.

Yatırım fonlarıyla ilgili tüm detaylara linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yatırım Fonları İçeriği Nedir?

  • Katılım finans sistemi ilkelerine uygun yatırım fonu işlemlerinizi yapabilmek için yatırım hesabınızı Mobil Şubemiz üzerinden kolayca açabilirsiniz.
  • Şubelerimiz, İnternet Şubemiz ve Mobil Şubemiz kanallarından katılım bankacılığı ilke ve esaslarına uygun yatırım fonu alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yatırım fonu işlemleri TEFAS aracılığıyla gerçekleştirilecektir.
  • Alım-satıma konu edilen yatırım fonlarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.
  • Yatırım fonlarınız Takasbank AŞ saklama güvencesi altındadır.
  • Yatırım fonlarında stopaj oranı %0 olarak uygulanmaktadır.

Şubelerimiz, İnternet Şubemiz ve Mobil Şubemiz üzerinden yatırım fonu alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Katılım bankacılığı ilke ve prensiplerine uygun yatırım fonlarında alım-satım işlemi yapabilirsiniz. İşlemler TEFAS üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Yatırım fonları gelirleri %10 stopaja tabidir. Kurumsal müşterilerimizin yatırım fonu gelirleri için stopaj uygulanmamaktadır. Ayrıca yatırım fonları alım- satım işlemlerinde %0,01 (onbinde bir) komisyon kesilmektedir. Ziraat Portföy İkinci Kısa Vadeli Kira Sertifikaları Katılım Fonundan yapılan işlemlerden komisyon alınmamaktadır.

Vakıf Katılımlı olun, ayrıcalıklar dünyasına katılın!

Mobil Şubeyi indirip görüntülü görüşmeyle müşterimiz olun; havale, EFT ve FAST işlemlerinize para ödemekten kurtulun.

iPhone Android iPhone iPhone