Müşteri Ol
Hakkımızda
Bir kişi elleri arasında karar anını temsil eden nesne tutmaktadır. Arka planda dijital bir ağ ve ışık noktaları bulunmaktadır. Bir kişi elleri arasında karar anını temsil eden nesne tutmaktadır. Arka planda dijital bir ağ ve ışık noktaları bulunmaktadır.

e-İhale Ödemeleri

E-İhale ödemelerinizi Vakıf Katılım aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

İçeriği Nedir?

Ticaret Bakanlığı – Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, gümrükte kalan malların web adresi üzerinden ücretsiz kayıtla ihale yoluyla satışı için alınan “teminat tutarı ödemeleri” Vakıf Katılım aracılığıyla gerçekleşmektedir.

Elektronik ihalenin (e-İhale) amacı nedir?

4458 sayılı Gümrük Kanunu ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu uyarınca tasfiyelik hale gelen eşya satışlarının elektronik ortama taşınarak satışlara katılan kişi sayısıyla rekabetin daha da artırılması ve bu suretle tasfiyelik eşyadan elde edilen gelirlerin artırılması amaçlanmaktadır.

E-İhale sistemine web adresinden ve Android/IOS işletim sistemi tabanlı tablet ve cep telefonlarından e-İhale uygulamasını cihazınıza kurarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca e-Devlet üzerinden e-İhale uygulamasına erişilmesi de mümkündür.

  • İhale teminat tutarı satışa esas bedelin %10’udur. Azami teminat tutarı ise 100.000 TL’den fazla olamaz.
  • Örnek: 50.000 TL’den satışa çıkan bir araç için teminat tutarı 5.000 TL’dir. 1.000.000 TL ve üzeri satışa esas bedelli ihalelerde azami teminat tutarı 100.000 TL olacaktır.

  • Üyeler tarafından sistem üzerinde kullanılacak teminat ve satış bedellerini Şubelerimizi ziyaret ederek ya da İnternet ve Mobil Şubemiz üzerinden ödeyebilirsiniz.
  • Daha fazla bilgi için web adresine tıklayınız. 

Tüm Ürünler

Vakıf Katılımlı olun, ayrıcalıklar dünyasına katılın!

Mobil Şubeyi indirip görüntülü görüşmeyle müşterimiz olun; havale, EFT ve FAST işlemlerinize para ödemekten kurtulun.

iPhone Android iPhone iPhone