Müşteri Ol
Hakkımızda
 Yazar Kasa POS  Yazar Kasa POS

Yazar Kasa POS

Yazar kasa POS; kredi kartı veya debit kart ile ödeme alınan POS cihazlarının yazar kasa ile bütünleşmesi sonucu ortaya çıkan yeni nesil ödeme kaydedici bir cihazdır.

Yazar Kasa POS Nedir?

Yazar Kasa POS; diğer adıyla ÖKC (Ödeme Kaydedici Cihaz) olarak da bilinen bu yeni nesil cihazlardan tahsil edilen ödemeler Gelir İdaresi Başkanlığının veri tabanına iletilerek aynı anda fiş kesilmesini sağlar. Böylece hem POS cihazından hem de yazar kasadan işlem yapmak zorunda kalmazsınız.

Vakıf Katılım'ın Anlaşma Sağladığı Firma ve Cihaz Türleri

Anlaşmalı Firma Cihaz Türü
INGENICO ÖDEME SİSTEM ÇÖZÜMLERİ AŞ IWE280 Seyyar, IDE280 Masaüstü ve Move 5000F
BEKO 300 Seyyar ve 220 Masaüstü

*Yazar kasa POS üretimi gerçekleştiren diğer şirketlerin ürünleri ile ilgili yazılım geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan 3100 sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun ile bazı mükellefler yazar kasa POS kullanmak zorundadır.

Kanunun ilgili maddesi uyarınca; satış yapılan ürünleri aynen veya işledikten sonra nihai tüketiciye bu ürünleri satan veya aynı kimselere hizmet sağlayan Hazine ve Maliye Bakanlığının istisna dışında tuttuğu mükellefler hariç olmak üzere birinci ve ikinci sınıf tüccarlar ÖKC kullanmak zorundadır.

Yazar kasa POS kullanma zorunluluğu olan işletmeler Vakıf Katılım uygulamasıyla uyumlu Ödeme Kaydedici Cihazları satın almış olması gerekmektedir.

Vakıf Katılım’ın anlaşma sağladığı mevzuata uyumlu yazar kasa POS cihazlarını, cihaz üreticisinin yetkili satıcılarından veya e-Ticaret sitelerinden satın alabilirsiniz.

Satın aldığınız yazar kasa POS cihazınıza uygulama yüklenebilmesi için Şubelerimize başvurularınızı iletebilirsiniz. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra cihazınıza Vakıf Katılım ÖKC uygulaması en kısa sürede yüklenir ve cihazınızı kullanmaya başlarsınız.

Vakıf Katılımlı olun, ayrıcalıklar dünyasına katılın!

Mobil Şubeyi indirip görüntülü görüşmeyle müşterimiz olun; havale, EFT ve FAST işlemlerinize para ödemekten kurtulun.

iPhone Android iPhone iPhone