Müşteri Ol
Hakkımızda
Hisse Senedi Hisse Senedi

Hisse Senedi

Birikimlerinizi, büyük ölçekli yatırımlara ortak edebileceğiniz hisse senedi işlemlerini Vakıf Katılım İnternet ve Mobil Şube kanallarından kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital müşterilerimize özel on binde 5 hisse senedi alış-satış komisyonu ile şubeye gitmeden 7/24 hesap açmak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Hisse Senedi Nedir?

  • Katılım finans sistemi ilkelerine uygun hisse senedi işlemlerinizi yapabilmek için yatırım hesabınızı İnternet Şube ve Mobil Şube üzerinden kolayca açabilirsiniz.
  • Katılım bankacılığı prensipleri dışında kalan hisse senetlerinin alım- satım işlemleri 0 850 222 77 72 numaralı Vakıf Yatırım Emir Hattı aracılığı ile yapılabilir.
  • İnternet ve Mobil Şubemiz üzerinden alım-satım işlemlerine konu edilen hisse senetleri katılım bankacılığı kriterlerine göre seçilmektedir. Hisse senedi listesiyle ilgili detaylı bilgiye erişmek için tıklayınız.
  • Vakıf Yatırım elektronik dağıtım kanallarından tüm hisse senetlerine işlem yapılabilir. Şifre işlemlerinizi Vakıf Yatırım İnternet Şubesi adresinden yapmak için tıklayınız.
  • Görüntülü görüşme ile müşterimiz olanlara özel on binde 5 hisse senedi alış-satış komisyonu ile şubeye gitmeden 7/24 hesap açmak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  • Borsa İstanbul'un katılım finansa dair hazırladığı sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

Yapılacak İşlemler

  • Hisse senedi işlemleri Vakıf Yatırım aracılığıyla borsaya iletilecektir.
  • Hisse senedi; kısa/uzun vadeli ve kâr payı geliri sağlayan bir yatırım aracıdır.
  • Hisse senetlerinde alım-satım kazançları üzerinden vergi alınmamaktadır.

İnternet ve Mobil Şubemiz üzerinden hisse senedi emirlerinizi verebilirsiniz. Ayrıca 0850 222 77 72 numaralı Vakıf Yatırım Emir Hattı üzerinden de emir gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

Satılan hisse senedinde brüt takas tedbiri yok ise, yeni hisse senedi alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Portföyünüzde bulunan bir hisse senedi bedelli sermaye artışı yaptığında, hesabınıza rüçhan hakları tanımlanır. Bedelli sermaye artırımına katılmak istiyorsanız yatırım hesabınızda bedelli sermaye artırım tutarını bulundurmanız yeterlidir. Eğer bedelli sermaye artırımına katılmak istenmiyorsanız rüçhan hakkı kupon pazarının açık olduğu tarihlerde hesabınıza tanımlanan rüçhan haklarınızı satmanız gerekmektedir.

Portföyünüzdeki hisse senetlerini Vakıf Katılım Şubelerinde ıslak imzalı matbu form doldurarak başka bir kuruma aktarabilirsiniz.

Menkul kıymet yatırım ortaklıkları (gelir üzerinden %10 stopaj) haricindeki hisse senetlerinde stopaj oranı %0 olarak uygulanmaktadır.

Vakıf Katılımlı olun, ayrıcalıklar dünyasına katılın!

Mobil Şubeyi indirip görüntülü görüşmeyle müşterimiz olun; havale, EFT ve FAST işlemlerinize para ödemekten kurtulun.

iPhone Android iPhone iPhone