Müşteri Ol
Hakkımızda
Güvenli Araç Alım Satım Güvenli Araç Alım Satım

Güvenli Araç Alım Satım

Türkiye Noterler Birliği ile geliştirilen Güvenli Ödeme Sistemiyle 2. El araç alıp satmak şimdi çok daha güvenli.

Güvenli Araç Alım-Satım Sistemi Nedir?

Türkiye Noterler Birliği - Güvenli Ödeme Sistemi

Vakıf Katılım 2. el araç alım-satım işlemlerinde olası risklerin önüne geçmek için Türkiye Noterler Birliği ile iş birliği yaparak Güvenli Ödeme Sistemini kullanıma sundu. Vakıf Katılım Mobil Şube ve İnternet Şube kanallarımızdan başvuru yaparak güvenle araç alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Güvenli Ödeme Sistemi Nasıl Çalışır?

  • Vakıf Katılım müşterisi olan satıcı, Vakıf Katılım Mobil Şube veya İnternet Şube içerisindeki ilgili alandan araç satış işlemi başlatır.
  • Başlatılan araç satışıyla ilgili satıcı ve alıcı cep telefonu numaralarına SMS ile işlem bilgileri iletilir.
  • Alıcı SMS ile gelen referans numarası ve kimlik numarası bilgileriyle formu doldurarak araç alış işlemini başlatmış olur.
  • Alıcı Vakıf Katılım Güvenli Ödeme hesap numarasına satış bedeli olarak belirlenen tutarı referans numarası açıklamasıyla transfer eder. (Örneğin; Güvenli Araç Alım-Satım Referans Numarası 12345678 ise transfer esnasında açıklama bölümüne 12345678 yazılmalıdır.)
  • Araç satış bedeli, aracın tescil işlemi yapılıncaya kadar alıcı adına Vakıf Katılım Güvenli Ödeme Hesabı’nda blokeye alınır.
  • Alıcı ve satıcı notere giderek araç devir işlemini gerçekleştirir.
  • Satıcı ve alıcı noterde tescil işlemlerini tamamladıktan sonra Vakıf Katılım Güvenli Ödeme Hesabı’nda bekleyen tutarın blokesi çözülür ve satıcının hesabına aktarılır.

Vakıf Katılım Güvenli Araç Alım-Satım Sistemi ile araç devir işlemi gerçekleştikten sonra satıcıya transfer edilecek tutar içerisinden 2024 yılı için 105,00 TL hizmet bedeli alınmaktadır. Bu hizmet bedelinin yarısı Türkiye Noterler Birliği tarafından sistem katılım payı olarak tahsil edilmektedir.

Vakıf Katılımlı olun, ayrıcalıklar dünyasına katılın!

Mobil Şubeyi indirip görüntülü görüşmeyle müşterimiz olun; havale, EFT ve FAST işlemlerinize para ödemekten kurtulun.

iPhone Android iPhone iPhone