Müşteri Ol
Hakkımızda
Sinan AKSU Sinan AKSU

Sinan AKSU

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Aslen Erzincanlı olan Aksu, 1980 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’ni tamamladıktan sonra 2002 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu.

Kamudaki meslek hayatına 2003 yılında TBMM'de başladı. Sırasıyla Milletvekili Danışmanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı, Başbakan Müşavirliği, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü görevini yürütürken gençliğin hizmetindeki projelerde yer aldı. 2016 yılında düzenlenen 1. Hizmetkar Liderlik Zirvesi’nde yılın Hizmetkar Bürokratı olarak gösterildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2016 yılında yapılan Olağan Genel Kurulunda Denetleme Kurulu Üyesi olarak seçildi.

2018-2023 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Aksu, 02.02.2023 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Vakıflar Genel Müdürü olarak atandı.

3 Mart 2023 tarihi itibarıyla Bankamıza Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Aksu, 4 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca Mayıs 2023 itibarıyla Kuveyt Türk’e Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Kamu yararına birçok vakıf ve dernekte Mütevelli Heyeti Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Aksu, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Yönetim Kurulu