Müşteri Ol
Hakkımızda
Öztürk ORAN Öztürk ORAN

Öztürk ORAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1956 yılında Kars’ta doğdu. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe (Türk Dili ve Edebiyatı) bölümünden mezun oldu. Ayrıca Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Bütçeleme ve Standart Maliyetler uzmanlık programını bitirdi.

1974 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.’da memur olarak çalışma hayatına başladı. Bu arada 3 yıl süreyle Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi’nde Dış Ticaret, İngilizce, Muhasebe ve Banka Yöneticiliği eğitimini tamamlayıp pekiyi dereceyle diploma aldı.

12 yıl Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’da, 16 yıl da Faisal Finans Katılım Bankası’nda olmak üzere toplam 28 yıllık bankacılık mesleği süresince memurluktan Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar hemen hemen her kademede çalıştı.

2003 yılından bu yana ortağı olduğu ilaç firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etmektedir.

Ayrıca İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanlığı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini ifa etti.

Türkiye İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği, KAİ Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

2015 yılı Haziran ayında Vakıf Katılım Bankası AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Oran, 7 Haziran 2024 itibarıyla Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

İngilizce bilmektedir.


Yönetim Kurulu