Müşteri Ol
Hakkımızda

Vakıf Katılım’dan 50 Bin Kamu Lojmanının Satışına Özel Finansman Desteği

24 Haziran 2021

Vakıf Katılım, kamuya ait yaklaşık 50 bin adet lojmanın ihale yoluyla satışına finansman sağlıyor. Bu doğrultuda ev sahibi olmak isteyenlere 10 yıla kadar vade ve aylık %1,43 kâr oranı ile finansman imkânı sunulmaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kamuya ait yaklaşık 50 bin lojmanı ihale yoluyla satışa çıkardı. Vakıfların paylaşım kültürünü kamunun gücüyle birleştirerek katılım finans dünyasına yeni bir soluk getiren Vakıf Katılım, ev sahibi olmak isteyenler için hem finansman hem de tahsil kolaylığı sağlıyor. Bu kapsamda Vakıf Katılım ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında kamu lojmanlarının finansmana yönelik protokol imzaladı. İmzalanan protokole göre; Vakıf Katılım, peşin ödemeli satışlarda lojman satış bedellerini Şubelerin yanı sıra İnternet Şube ve Mobil Şube kanallarından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına tahsil edebiliyor.

Cazip Kâr Oranları…

Bakanlık ile imzalanan protokole göre Vakıf Katılım, lojmanların ihale yoluyla satışında konut finansman desteği de sağlıyor. Kamu lojmanı almak amacıyla finansman başvurusunda bulunanlara 10 yıla kadar vade ve aylık %1,43 kâr oranı ile konut finansmanı kullandırımı yapılmaktadır.

“Ev Sahibi Olmak İsteyenlerin Hayallerini Gerçekleştiriyoruz”

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş protokolün önemini, “Ülke ekonomisine katkı sunarken tabana yayılarak vatandaşlarımızın konut sahibi olmasına yardımcı olmak temel amacımız” diyerek açıkladı. 120 aya kadar uygulanan %1,43 oranın finansman açısından büyük avantaj sağlayacağına dikkat çeken Göktaş, “Lojmanların ihale yoluyla satışı Hükümetimizin titizlikle yürüttüğü bir proje. Böylece başta memurlar olmak üzere binlerce kişi ev sahibi olma hayallerine kavuşacak. Biz de Vakıf Katılım olarak hem onların hayallerine ulaşmasına katkı sunmak hem de devletimizin satıştan elde edeceği gelire finansman desteği sağlamak istedik. Bu kapsamda katılım bankacılığının misyonu gereği taşın altına elimizi sokarak sorumluluk üstlendik” dedi.


Duyurular