Müşteri Ol
Hakkımızda

Vakıf Katılım ile Bakırlar Enerji Güneş Enerjisine Yatırım için İş Birliği Yaptı

04 Ağustos 2023

Vakıf Katılım ve Bakırlar Enerji, çatı ve arazi GES projelerinin finansmanı için iş birliği anlaşması imzaladı. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş,  “Ortak geçmişimizden aldığımız ilham ile ortak geleceğimizi inşa eden en önemli kurumlardan biri olarak bu iş birliği Vakıf Katılım’ın çevreye ve yeşile verdiği önemin göstergesi” dedi.

Katılım finans sektörünün referans kurumu olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vakıf Katılım,  yenilenebilir enerji yatırımlarına desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Vakıf Katılım ve Bakırlar Enerji, GES panel üretimi, temini ve satışı noktasında iş birliği yaptı. Yapılan anlaşmayla Bakırlar Enerji, GES panel üretimi, temini ve satışı noktasında Vakıf Katılım müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda ürün müsaitliğine göre destek olabilecek.

“Geçmişimizden aldığımız ilhamla geleceği inşa ediyoruz”

Bakırlar Enerji ile yapılan iş birliğinin çevreye verilen önemin bir göstergesi olduğunu belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Vakıf Katılım olarak bu iş birliği ile hem çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir geleceğe destek veriyoruz hem de yenilenebilir enerji yatırımları yapan firmalarla birlikte enerjide cari açığın azaltılmasına katkı sunuyoruz. Kamu ve özel sektördeki projelere ‘Yeşil Finansman’ desteği sunarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Dünya bırakma hedefiyle hareket ediyoruz. Faaliyetlerimize Birleşmiş Milletler’in ilan ettiği ‘Sürdürülebilir Kalkınma Planı’ kapsamında devam edecek, çevreye dost, yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımların finansmanlarında var olmayı sürdüreceğiz’’ dedi.

‘’Ülkemizdeki enerji potansiyelini harekete geçirecek yatırımların desteklenmesi ile enerji alanında dışa bağımlılığın azaltılması ve hanelerimizin temiz enerji ile aydınlatılmasına katkı sunuyoruz’’ diyen Göktaş, ‘’Bu motivasyondan hareketle KOBİ’lerimizin yeşil enerji alanında finansmana erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla; yatırımcıların enerji projelerine yönelik uçtan uca danışmanlık sağlayarak, KOBİ’lerimize finansal çözümler sunuyoruz. Vakıf Katılım verimlilik ve tasarruf odaklı ürünleriyle, yenilenebilir enerji yatırımlarını desteklemeye, ülkemizin sürdürülebilirlik hedeflerine uygun çözümler geliştirmeye devam edecek’’ ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

İş birliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakırlar Enerji Genel Müdürü Murat Bakır ise şunları söyledi:

‘’Temiz Enerji - Temiz Dünya motivasyonuyla başladığımız güneş paneli üretimi alanında, sadece ticari bir ürün üretmekten hep daha fazlasını hedefledik. Ülkemizin enerji anlamında açığını kapatmak, yeşil enerjiyle çevreyi korumak, AB standartlarında yeşil üretime destek olmak gibi temel sosyal sorumluluk başlıklarında güçlü bir yer edinmek istiyoruz. Bu kapsamda Vakıf Katılım ile gerçekleştirdiğimiz anlaşmadan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşmayla KOBİ’lere sağlayacağımız destekle yeşil enerjiye ulaşımı kolaylaştıracak, hedeflemiş olduğumuz temiz dünyaya bir adım daha yaklaşacağız’’.


Duyurular