Müşteri Ol
Hakkımızda

Vakıf Katılım, ESDER ile Protokol İmzaladı

05 Eylül 2023

Vakıf Katılım ile Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında ESDER’e üye esnaf ve sanatkârlar Vakıf Katılım’ın avantajlı ürün ve hizmetlerinden faydalanabilecek, ihtiyaç duydukları finansmana çok daha rahat ulaşabilecek.

Katılım finans sektörünün referans kurumu olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vakıf Katılım, esnaf ve sanatkârlara destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Vakıf Katılım ile ESDER arasında, ESDER üyelerinin ihtiyaç duydukları finansmana kolayca ulaşabilmelerini sağlayacak bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde üyeler ayrıca; teminat mektupları, indirimli kiralık kasa, dijital kanallardan ücretsiz EFT-havale, avantajlı üye iş yeri (POS) oranları, sigorta poliçelerinde rekabetçi prim bedelleri ve dış ticaret işlemlerinde avantajlı kâr ve komisyon oranlarından da faydalanabilecekler.

‘’Esnaf ve sanatkârlarımızın finansal destekçisi olmaya devam edeceğiz’’

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Esnaf ve sanatkârların sürdürülebilir bir finansal yapıya sahip olmaları, rekabet güçlerini korumalarını ve artırmalarını mümkün kılar. Bu bakış açısından hareketle şimdiye kadar ülkemizin dört bir köşesinde üreten, hizmet veren esnaf ve sanatkârlarımızın yanında olduk. Rahat bir nefes almaları için var gücümüzle çalıştık, halen de bu yönde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vakıf Katılım’ın, ESDER ile imzaladığı protokol de bu amaçla attığımız adımlardan biri oldu. ESDER üyelerine avantajlarla dolu ürün ve hizmetlerimizi sunacağımız, finansa erişimlerini daha da kolaylaştıracağımız için mutluyuz. Önümüzdeki dönemde esnaf ve sanatkârlarımıza olan desteğimizi sürdürecek, farklı proje ve faaliyetlerle kalkınmalarına destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

İş birliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan ESDER Genel Başkanı Mahmet Çelikus ise şunları söyledi:

‘’Ekonomi yönetimi, reel sektör ve finans sektörü, biz birbirimizi tamamlamak durumundayız. Böyle hareket ediyoruz, önümüzdeki süreçte de böyle hareket etmeye devam edeceğiz. ESDER olarak finansmana erişim sağlamanın yollarını Üyelerimize sunacağız. Vakıf Katılım ile imzaladığımız protokolle Üyelerimizin büyümelerine olanak sunmayı ve yapacakları ticarette bir adım önde olmalarına imkân sağlamayı amaçlıyoruz”.


Duyurular