Müşteri Ol
Hakkımızda

Vakıf Katılım Akhisarlılarla Buluştu

14 Eylül 2023
Vakıf Katılım Akhisarlılarla Buluştu /documents/KurumsalIletisim/Duyurular/akhisar_acilis_1940x1092.jpg

Vakıf Katılım’ın Manisa Akhisar’daki şubesi hizmete girdi. Açılışta konuşan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş “Akhisar’da uzman kadromuz ve çözümlerimizle bireysel ve kurumsal müşterilerimize en iyi hizmeti vereceğiz” dedi.

Katılım finans sektöründe referans kurum olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Vakıf Katılım, Manisa’daki ikinci şubesini Akhisar ilçesinde açtı. Ülke genelinde şubeleşme çalışmalarına devam eden Vakıf Katılım, müşterilerine uzman kadrosuyla katılım finans hizmeti verecek. Bireysel müşterilerin yanı sıra KOBİ’lere de finansal destek sunacak olan Vakıf Katılım’ın Akhisar Şubesi’nin açılışına Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım üst yöneticileri ve Akhisarlılar katıldı.

Açılış töreninde konuşan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım’ın Manisa Akhisar Şubesi’yle birlikte 171 şubeye ulaştığını söyledi. İkram Göktaş “Manisa’daki ikinci şubemizle Akhisarlılara katılım finans sistemindeki farkımızı göstereceğiz. Akisarlılara uzman kadrolarımız, hızlı çözümlerimiz ve finansal desteğimizle hizmet sunacağız. Özellikle Tarım Bankacılığı çözümlerimizle Akhisar’ın verimli topraklarını işleyen çiftçilerimizin yanında olacağız” diye konuştu.

“GFT ile işletmelerimizin yanındayız”

Kuruldukları 2016 yılından bu yana katılım finans sektöründe yaptıkları atılımlarla büyük başarılara imza attıklarını belirten İkram Göktaş, şunları söyledi:

“Sektöre yenilik katacak ürün ve hizmetlerin geliştirilmesine önem veriyoruz. Bu kapsamda hizmete aldığımız Garantili Fon Transferi, (GFT) yeni nesil dijital ödeme yöntemi olarak sektörde yerini aldı. Çekin, senedin çok daha ötesinde olan GFT’yle mal ve hizmet alımı yapan işletmelere garantörlük yapıyoruz. Satım yapan işletmelere de vadesi gelmeden önce alacaklarını diğer ödemeleri için dijital olarak transfer edebilmelerini sağlıyoruz. Son 2 yılda Kredi Garanti Fonu kefaletiyle 1,8 milyar TL’ye yakın destek sağladık. Başta istihdam, imalat, ihracat ve inovasyon alanlarında faaliyet gösteren KOBİ’ler olmak üzere ülkemizin büyümesine katkı sağlayan tüm KOBİ’lerimize nakdi 63 milyar TL, gayri nakdi 27.5 milyar TL olmak üzere toplamda 90 milyar TL‘nin üzerinde kaynak desteği sunduk. Yenilenebilir enerji, tarım ve gıda, kimya ve ileri teknoloji destekli makine endüstrisi alanlarında kâr-zarar yatırım ortaklıklarına bugüne kadar 1,7 milyar TL’ye yakın fon katkısı yaptık.”


Duyurular