Müşteri Ol
Hakkımızda

Kendim İçin

Katılma Hesabı ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Mevcutta Vakıf Katılım hesabınız bulunması durumunda şubeye gitmeden Vakıf Katılım İnternet ve Mobil Şube üzerinden hesap açabilirsiniz.

Katılma Hesabından hesap türüne göre belirlenen limitler dahilinde vade tarihi bozulmadan para çekilebilir, kalan tutar üzerinden vade sonunda kâr payı alınabilmektedir.

Vakıf Katılım Şube, İnternet ve Mobil Şube kanalları üzerinden birden fazla katılma hesabı açabilirsiniz.

Vakıf Katılım Şube, İnternet ve Mobil Şube kanalları üzerinden izin verdiğiniz istediğiniz ek numaraları seçerek, tüm hesaplarınızı Vakıf Katılım ATM ve kamu bankaları ATM’sinden ücretsiz görüntüleyebilir veya görünmesini istemediğiniz hesaplarınıza engel koyabilirsiniz.

1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl vadeli olarak açılabildiği gibi 1 yıl ve daha uzun vadeli kâr payı ödemeli olarak da açılabilir. Bunun yanında asgari 32 gün olmak üzere esnek vadeli hesap da açılabilmektedir.

Katılma Hesabından elde edilen kâr payları isteğe bağlı olarak mevcut katılma hesabına ilave edilebilir veya cari hesaba aktarılabilir.

Kredi kuruluşları nezdindeki resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar haricindeki tüm mevduat ve katılım fonları, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından sigorta ettirilir.

Resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar haricindeki cari ve katılma hesaplarının toplam bakiyesinin 650.000 TL’ye kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.