Müşteri Ol
Hakkımızda

İşim İçin

Yazar Kasa POS ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan 3100 sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun ile bazı mükellefler yazar kasa POS kullanmak zorundadır.

Kanunun ilgili maddesi uyarınca; satış yapılan ürünleri aynen veya işledikten sonra nihai tüketiciye bu ürünleri satan veya aynı kimselere hizmet sağlayan Hazine ve Maliye Bakanlığının istisna dışında tuttuğu mükellefler hariç olmak üzere birinci ve ikinci sınıf tüccarlar ÖKC kullanmak zorundadır.

Yazar kasa POS kullanma zorunluluğu olan işletmeler Vakıf Katılım uygulamasıyla uyumlu Ödeme Kaydedici Cihazları satın almış olması gerekmektedir.

Vakıf Katılım’ın anlaşma sağladığı mevzuata uyumlu yazar kasa POS cihazlarını, cihaz üreticisinin yetkili satıcılarından veya e-Ticaret sitelerinden satın alabilirsiniz.

Satın aldığınız yazar kasa POS cihazınıza uygulama yüklenebilmesi için Şubelerimize başvurularınızı iletebilirsiniz. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra cihazınıza Vakıf Katılım ÖKC uygulaması en kısa sürede yüklenir ve cihazınızı kullanmaya başlarsınız.