İstanbulkart Yüklemeleri Vakıf Katılım’da!

İstanbulkart, İstanbul il sınırları içerisinde raylı sistem, deniz ulaşımı ve belediyeye bağlı otobüs işletmelerinde, Sağlık A.Ş.’ye bağlı tuvalet işletmesinde, İspark, Beltur, BNB Aile Bisikletleri, iTaksi, şehir plajları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri gibi elektronik para sistemine dahil olan her noktada ödeme imkanları sunan bir şehir kartıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi BELBİM A.Ş. ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında yapılan anlaşma sayesinde Vakıf Katılım müşterileri İstanbulkart yüklemelerini Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanalları aracılığı ile ücretsiz olarak hesaptan ve kredi kartından ödeme kolaylığı ile yapabilecektir.

İstanbulkart Bakiye Sorgulama

Vakıf Katılım Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanalları aracılığı ile İstanbulkart içerisindeki bakiyeyi sorgulayabilir, Mobil Şube’de NFC (Near Field Communication) destekli telefonlar ile İstanbulkart’ı telefonun arkasına yaklaştırarak anlık bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz.

İstanbulkart Yükleme İşlemleri

Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanallarından yapılan İstanbulkart yükleme işlemlerinden sonra, BELBİM A.Ş.’ye ait herhangi bir dolum noktasına İstanbulkart’ı okutarak yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Vakıf Katılım Mobil Şube kanalından yapılacak İstanbulkart yükleme işlemlerinde NFC destekli akıllı telefonlar birer İstanbulkart dolum noktasına dönüşmektedir. Yükleme yapılan İstanbulkart’ı NFC destekli akıllı telefonun arka bölümüne okutarak yükleme işlemini saniyeler içerisinde bulunduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz.

NFC özellikli olmayan telefonlarda ise uygulama üzerinden dolum talimatı oluşturularak, en yakın otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan İstanbulkart yükleme noktalarına İstanbulkart okutularak dolum işlemini tamamlayabilirsiniz.

İstanbulkart Yükleme Talimatı Oluşturma

Vakıf Katılım Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şube ve Mobil Şube kanalları aracılığı ile seçilebilen tutarda otomatik yükleme talimatı verme (bakiye belirli bir tutarın altına düştüğü takdirde yükleme yapılır)ve talimat iptali işlemleri de gerçekleştirilebilecektir.

Bir seferde en az 1 TL – en fazla 200 TL yükleme işlemi yapılabilmektedir. İstanbulkart içerisinde en fazla 300 TL bakiye bulunabilmektedir.

İstanbulkart'ı için Düzenli Yükleme Talimatı Verenlere Vakıf Katılım' dan 10 TL Hediye !

1 Eylül - 31 Ekim 2019 tarihleri arasında kredi kartı veya hesaptan en az 20 TL düzenli yükleme talimatı verin, talimatınız gerçekleştiğinde 10 TL bakiye İstanbulkart' ınıza yüklensin.

1)- İstanbulkart Düzenli Yükleme Talimat Kampanyası 1 Eylül-31 Ekim 2019 tarihleri arasında geçerlidir.

2)- Kampanya Vakıf Katılım Bankası A.Ş. müşterilerine yönelik olarak düzenlenmiştir.

3)- İnternet Şube ve Mobil Şube üzerinden verilecek İstanbulkart Düzenli Yükleme Talimat işlemleri için geçerli olacaktır.

4)- Düzenli yükleme talimatının hesaptan veya Vakıf Katılım Kredi Kartı Vkart ile verilmesi gerekmektedir.

5)- Vakıf Katılım Bankası A.Ş. müşterisi olmayan İstanbulkart kullanıcıları Vakıf Katılım Şubelerinden hesap açılışı gerçekleştirebilecek ve Vakıf Katılım Kredi Kartı talebinde bulunabilecektir.

6)- Her müşteri kampanyadan en fazla bir kez faydalanabilecektir. Bir müşterinin birden fazla İstanbulkart’ ı var ise de bir kez yararlanabilecektir.

7)- En az 20 TL İstanbulkart Düzenli Yükleme Talimatı verip, kampanya süresi içerisinde talimat gerçekleştiğinde 10 TL İstanbul Kart Yüklemesi Vakıf Katılım tarafından yapılacaktır.

8)- Vakıf Katılım müşterisi tarafından verilecek düzenli yükleme talimatı sonrası 10 TL ’lik hediye tutarı talimatın gerçekleştiği gün içerisinde ilgili İstanbulkart’ a yükleme Vakıf Katılım Bankası A.Ş. tarafından yapılacaktır.

9)- Düzenli yükleme talimatının gerçekleşmesi sonrası kazanılan 10 TL’ nin ilgili İstanbulkart 'a yüklendiğine dair sistemimizde kayıtlı cep telefonuna SMS gönderilecektir.

10)- Hatalı İstanbulkart’ a yapılan yüklemelerden Vakıf Katılım Bankası A.Ş. sorumlu değildir.

11)- Vakıf Katılım Bankası A.Ş. kampanya koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.